ЛННЦ ПО

Львівський навчально-науковий центр професійної освіти

Художнє Училище Ім. Й.Станька

Презентація монографії Лідії Сліпчишин “Яворівська художня школа” відбулася в приємному товаристві однодумців, поціновувачів яворівського традиційного мистецтва, за участі очільників району, духовенства, бібліотекарів, музейників, медійних установ – часопис «Яворівщина» та яворівське районне радіо, ГО “Союз українок” та “Гостинець”, художників та активних громадських діячів. 

Для колективу Художнього училища – це знакова подія, адже в науковій праці пані Сліпчишин розкрито невідомі сторінки понад 120-ти річної історії виникнення, діяльності та успіху «яворівської забавкарської школи» в минулому, а сьогодні Художнього професійно-технічного училища імені Й.П.Станька, що в селищі Івано-Франкове. Про цю книгу можна сказати словами Д. Аддісона “Це скарб людського розуму, який має переходити у спадок від покоління до покоління на вжиток тих, хто народиться згодом”. Свої міркування з приводу презентації видання висловили голова Яворівської райради Володимир Сичак і провідний спеціаліст відділу культури та туризму Яворівської РДА Наталія Лялюк, настоятелі Храму святого рівноапостольного князя Володимира всечесні отці Володимир та Назарій Дадаки, багаторічний директор училища (1969-1998) Микола Шпільман та діючий директор училища Василь Гевало, випускник училища 1973 року, заслужений діяч мистецтв України Ігор Гавришкевич та завідувач науково-методичного відділу музейного будівництва, пам’ятників історії та культури Львівського історичного музею Люся Перейма, голова ГО «Союз Українок», краєзнавець Романія Торбич та голова ГО «Гостинець», директор Старичівської школи Наталія Косик, майстер виробничого навчання училища, митець Василь Яремин та внучка майстра з яворівщини Остапа Кваса Неля Дещиця. 


Кропітка праця автора була високо оцінена гостями. Впродовж зустрічі в залі Новояворівського міського краєзнавчого музею працювали показові майстер-класи з яворівського різьблення, розпису та рогозоплетіння, які виконували учні училища з допомогою наставників Афанасія Пенка, Степана Огородника, Наталії Дюг та Ганни Мурин. Усі охочі змогли отримати автограф на згадку від автора.

5 Березня 2018

Автор: